akcesoria do kampera

Akcesoria do kampera

Total
0
Shares

Podróżowanie kamperem, czy z przyczepą kempingową staje się coraz bardziej modne i atrakcyjne. Z roku na rok przybywa chętnych, by spróbować tej wyjątkowej formy spędzenia czasu i poznawania świata. Turystyka kamperowa ma wiele zalet, a chyba najlepsze jest to, że samochód staje się naszym domem na kołach, dzięki czemu nie trzeba martwić się o rezerwacje hoteli. Kamper daje poczucie wolności i pozwala na bycie bardziej niezależnym. To zupełnie inna, unikalna forma podróżowania! Nie wystarczy jednak sam samochód, niezbędne są wszelkiego rodzaju akcesoria do kampera https://sklep.kamperomania.pl/, który ułatwią podróżowanie, podniosą jego komfort oraz poziom bezpieczeństwa.

Wygodne i bezpieczne parkowanie na kempingu lub off-road

Po dotarciu do miejsca docelowego nie wystarczy tylko zwyczajnie zaparkować, jakby robiło się to „zwykłym” samochodem. Przede wszystkim należy samochód odpowiednio ustawić oraz zabezpieczyć, co może być nie lada wyzwaniem, ale pomogą nam w tym różnego rodzaju akcesoria do kampera.

W odpowiednim wypoziomowaniu auta pomogą podstawione pod koła kliny najazdowe lub w przypadku przyczepy specjalne podpory. Kliny są niezbędne podczas parkowania na mokrym terenie, czy w ogóle poza szlakiem. Nieużywane mogą pozostać schowane w poręcznej torbie.

Kolejną istotną rzeczą są wszelkiego rodzaju maty termoizolacyjne zakładane na przednią szybę szoferki, zapewniając ochronę przed promieniowaniem UV, przed wychłodzeniem lub zbytnim nagrzaniem się auta wewnątrz.

Przy okazji okien warto wspomnieć o roletach, które zacieniają i zapewniają więcej prywatność w naszym mieszkaniu na kołach. Przykładem mogą być rolety plisowane na okna boczne, okno przednie lub kasetowe rolety okienne z moskitierą.

Spokojny sen i poczucie bezpieczeństwa zapewnią nam różnego rodzaju blokady i zamki do drzwi kabinowych, pojedyncze lub w zestawach, montowane na zewnątrz bądź wewnątrz pojazdu.

Komfort użytkowania kampera niezależnie od terenu, w którym zaparkowaliśmy, podniosą stopnie wejściowe oraz drabinki umożliwiające dostanie się do boxa dachowego. Ciekawym rozwiązaniem są stopnie elektryczne idealne do wsiadania do bardzo wysokich pojazdów.

Bezpieczny dojazd na kemping oraz ułatwienie manewrowania i zwiększenie widoczności zapewnią dodatkowe lusterka, zaczepiane na lusterko główne za pomocą uchwytów lub klipów, łatwe w montażu.

Komfortowy pobyt na postoju – wewnętrzne akcesoria do kampera

Oprócz wszystkich wymienionych powyżej elementów warto pomyśleć o akcesoriach do kampera, które ułatwią funkcjonowanie wewnątrz pojazdu. Do niezbędnych na pewno należą:

wyposażenie kuchni: lodówka, naczynia, komplety obiadowe, sztućce, organizery do szafek, maty antypoślizgowe,

różne składane stoły i krzesła, dzięki którym spożyjemy posiłek na zewnątrz auta pod osłoną markizy, wszelka elektronika: od powerbanków po anteny satelitarne i telewizory, czujniki napełnienia gazu, dzięki którym nie zaskoczy nas brak gazu podczas podróży.

Podróże kamperem mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń i stać się ulubionym sposobem podróżowania i spędzania wolnego czasu. Warto przemyśleć, co jest niezbędne i zainwestować w odpowiednie, dobrej jakości akcesoria do kampera. Należy zwrócić uwagę na to, że wiele z tych akcesoriów dedykowanych jest do konkretnych modeli samochodów, ale są również i uniwersalne. Różne będą także potrzeby osób podróżujących fabrycznym modelem kampera, a nieco inne kogoś, kto przerobił na kampera swoją furgonetkę, co ostatnio staje się również coraz bardziej popularne. A na początek można po prostu spróbować tej formy spędzania wakacji, wypożyczając auto.

You May Also Like