Apple imac 2021

Apple iMac 2021 – nowy komputer w portfolio Apple. Co musisz o nim wiedzieć?

Total
0
Shares

Nowy komputer Apple iMac 24 został zaprezentowany wiosną 2021 roku. Stanowi on kontynuację linii urządzeń typu all-in-one, łączących funkcje dwóch osobnych urządzeń – monitora oraz jednostki centralnej. Nowy Apple iMac 2021 dostępny jest tylko w jednym, uniwersalnym rozmiarze. Ten 24-calowy komputer sprawdza się zarówno w przypadku podstawowych zastosowań domowych, jak i biurowych. Zobacz, co warto wiedzieć o Apple iMac 2021!

Budowa i design Apple iMac 2021

Apple iMac 2021 to nowy produkt, należący do linii kompaktowych urządzeń typu all-in-one. Komputer ten stanowi połączenie monitora i jednostki centralnej. Dzięki takiej budowie, iMac zajmuje mało miejsca, przy zachowaniu pełnej funkcjonalności. Apple iMac 2021 dostępny jest w jednym, uniwersalnym rozmiarze – 24 cale. Taka wielkość monitora jest w pełni wystarczająca w przypadku wszystkich standardowych zastosowań domowych i większości biurowych.

Apple iMac 24 cechuje się nowoczesnym designem. Wykonany jest ze szkła i aluminium. Posiada cieńsze krawędzie monitora niż wcześniejsze modele. W sklepach znaleźć można kilka wariantów kolorystycznych tego urządzenia: srebrny, niebieski, fioletowy, pomarańczowy, różowy, zielony i żółty.

Układ M1

Komputer iMac 2021 wyróżnia się spośród urządzeń z tej serii zastosowaniem nowoczesnego, autorskiego procesora firmy Apple. Układ Apple M1 jest szybszy o około 85% od stosowanych dotychczas procesorów Intel, w które wyposażone są urządzenia iMac 21,5 oraz iMac 27.

Jak wyjaśnia sprzedawca sprzętu Apple i podzespołów serwerowych UltraUpgrade: wprowadzenie autorskiego procesora Apple M1 i rezygnacja z podzespołów Intel to ogromna zmiana technologiczna. W jednym czipie umieszczony jest tu procesor główny CPU, procesor graficzny GPU, pamięć i pozostałe podzespoły. Procesor główny 3,2 GHz posiada 8 rdzeni. Cztery cechują się wysoką wydajnością, zaś pozostałe cztery są energooszczędne. Procesor graficzny zbudowany jest z 7 rdzeni, zaś 16-rdzeniowy Neural Engine zapewnia ogromną moc obliczeniową.

Jak wyposażony jest iMac 2021?

Co jeszcze warto wiedzieć o najnowszym komputerze iMac 2021? Wyposażony jest on w wyświetlacz Retina 4,5K o rozdzielczości 4480×2520, zapewniający najwyższej jakości obraz. Wyposażony jest w kamerę Full HD 1080p oraz głośniki nisko- i wysokotonowe, pozwalające na stworzenie efektu dźwięku przestrzennego. Komputer iMac 24 posiada najbardziej zaawansowany system MacOS BigSur. Dzięki temu daje ogromne możliwości, zapewniając jednocześnie bezawaryjne i bezpieczne działanie.

Apple iMac 24 z 2021 roku to godny następca swoich poprzedników, zachwycający szybkością działania i niezawodnością. Doskonale sprawdzi się jako komputer domowy, urządzenie do biura, a także narzędzie pracy dla profesjonalistów.

You May Also Like