Jak pić więcej wody?

Total
0
Shares

Niektórzy z nas totalnie nie przepadają za wodą i trudno się temu dziwić. Producenci na każdym kroku kuszą nas coraz to ciekawszymi i bardziej zróżnicowanymi napojami i soczkami, dlatego też nie chcemy raczyć się tym zwykłym płynem, skoro możemy go zastępować smakowitymi alternatywami. A jednak tylko woda jest w stanie dać nam doskonałe zdrowie. Musimy się więc do niej przekonać i dowiedzieć się, jak pić więcej wody, by weszło nam to w krew.

Gdy planujemy przerzucić się ze słodzonych soczków na wodę, od razu chcemy to zrobić jak najlepiej i z tego powodu sprawdzamy, jaka woda byłaby dla nas najlepsza. Dowiadujemy się, że za najzdrowszą uznaje się jej wersję niegazowaną i mineralną. Kupujemy więc zgrzewkę takiego płynu, ale już po paru dniach mamy go absolutnie dość, bo jesteśmy przyzwyczajeni do bąbelków w napojach. A przecież woda gazowana też byłaby świetnym wyborem. Nie kupujmy więc czegoś, czego i tak nie będziemy spożywać. Nawet wody źródlane zawsze będą lepsze od soków i kolorowych napojów gazowanych, więc jeśli to one najbardziej trafiają w nasze gusta smakowe, to od nich powinniśmy zacząć zmianę swoich nawyków żywieniowych. Jeszcze przyjdzie czas na przerzucenie się na wodę mineralną czy gazowaną. A ważne jest to, byśmy po prostu pili ten czysty płyn i się do niego jakoś przekonali.

Jak pić więcej wody? Pomóc mogą nam tu także różne owoce czy świeże zioła, które będziemy dodawać do napoju, aby zmienić jego smak. A niekoniecznie musi być to klasyczny sok z cytryny. Kombinujmy też z innymi produktami i spróbujmy dodać do wody np. plasterki świeżego ogórka. Woda z dodatkiem tego warzywa i kostkami lodu smakuje jak orzeźwiająca lemoniada, którą z przyjemnością uraczymy się w trakcie upalnych i gorących dni. No a przy okazji zadbamy o swoje zdrowie. Same plusy.

You May Also Like

Medycyna Estetyczna

Nie da się ukryć, że każdy z nas, a w szczególności kobiety, z przerażeniem wypatrują w lustrze pierwszej zmarszczki, czy też oglądają swoje ciała w poszukiwaniu rozstępów. Upływający czas dla…
View Post