Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Total
0
Shares

Nowoczesne rozwiązania zapewniają wygodę użytkowania, ale też w znaczący sposób wpływają na bezpieczeństwo. Właśnie do takich rozwiązań można zaliczyć rolety zewnętrzne. Pomyślcie tylko, że jeszcze kilka lat temu stosowano głównie okiennice, które, cóż, nie były najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Na szczęście w przypadku rolet zewnętrznych sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Czas więc poznać ich zalety i dowiedzieć się na ich temat więcej.

Rolety zewnętrzne – poznaj ich zalety

Wybór rolet zewnętrznych https://dopasujrolety.pl/3-rolety-zewnetrzne zaleca się niemal każdemu. Otóż doskonale sprawdzą się w przypadku nowo budowanych domów, ale też tych starszych. Do ich zalet można zaliczyć choćby ochronę przed nadmierną ilością promieniowania słonecznego. Nie ma się co oszukiwać, wpadające przez okna promienie słoneczne często mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie. Mogą utrudniać choćby pracę przy komputerze, czy oglądanie telewizji .Dodatkowo też latem dni są bardzo długie, a przez to wpadające promienie znacząco utrudniają dzieciom zasypianie. Na szczęście tego problemu można się łatwo i szybko pozbyć, wybierając właśnie rolety zewnętrzne. Nie bez znaczenia jest też fakt, że intensywne promienie słoneczne, które dostają się przez okna mogą prowadzić do zżółknięcia mebli, ale też ich wyblaknięcia. I właśnie przed takimi sytuacjami mogą uchronić rolety. 

Zabezpieczenie okna

Rolety zewnętrzne – dla jakości snu

Czasami życie potrafi zaskakiwać i to nie zawsze pozytywnie. Może się okazać, że akurat przed Waszym domem czy blokiem zostanie postawiona latarnia. Nie ma się co oszukiwać, padające światło może utrudniać zasypianie. Może się też okazać, że bliski sąsiad zamontuje ostre światło przed domem i będzie ono nagminnie wpadać do Waszej sypialni i utrudniać zasypianie. Na szczęście można wyjść z tej niezbyt przyjemnej sytuacji i tutaj znowu warto wykorzystać rolety zewnętrzne, które zaciemniają pomieszczenia, a w ten sposób wpływają na jakość snu. Już na tym etapie warto też zauważyć, że dzięki nim można zachować prywatność, szczególnie gdy w bliskim sąsiedztwie znajdują się inne domy. 

Rolety zewnętrzne – oszczędność przez wielkie “O” 

Poprze nieszczelną stolarkę okienną ucieka wiele ciepła, co w relatywnie duży sposób zwiększa rachunki za ogrzewanie, które i tak nie jest tanie. Na szczęście, wybierając rolety zewnętrzne, można zaoszczędzić i to wcale niemało. Dzięki dobrej izolacji zapobiegają ucieczkom ciepła, ale też chronią dom przed wychłodzeniem. Wbrew pozorom można zaoszczędzić nie tylko na ogrzewaniu w sezonie zimowym, gdyż obniżą się także rachunki za prąd gdy korzysta się z klimatyzatora w sezonie letnim. W łatwy i szybki sposób można utrzymać prawidłową temperaturę w pomieszczeniu. Zatem latem dom będzie chroniony przed gorącym powietrzem, a zimą przed chłodnym, a więc przez cały rok można cieszyć się komfortem użytkowania. 

Bezpieczeństwo i nowoczesny design 

Jedną z najważniejszych zalet rolet zewnętrznych jest fakt, iż zapewniają one maksymalne bezpieczeństwo. Otóż są niezwykle wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i do tego trudno je sforsować. Stanowią zatem barierę nie do przejścia dla włamywaczy. Doskonale sprawdzą się i to niezależnie od tego, czy mieszkacie w centrum, czy Wasz dom znajduje się raczej na uboczu. Nie bez znaczenia są walory estetyczne. Trzeba przyznać, że i w tej kwestii rolety zewnętrzne spisują się wręcz wyśmienicie. Otóż prezentują się niezwykle stylowo i pasują do każdego domu. W przypadku nowoczesnych elewacji podkreślają ich styl, a w przypadku starszych dodają nutę nowoczesności. Do wyboru są różne rodzaje rolet zewnętrznych. 

Jakie rolety warto wybrać?

Jak już wiecie rolety są naprawdę świetnym rozwiązaniem do każdego domu. Ale trzeba jeszcze wybrać idealny dla siebie model. Można zdecydować się choćby na rolety zewnętrzne nadstawne, które często zwane są naokiennymi. W tym przypadku skrzynka znajduje się wewnątrz pomieszczenia, zaś same rolety nakładane są na ramę okna i razem z nim montowane są we wnęce okiennej. Takie rozwiązanie trzeba uwzględnić już na etapie projektowania. Oczywiście możliwy jest montaż w wybudowanych domach, ale tylko w sytuacji, gdy dochodzi do wymiany stolarki okiennej. Alternatywą dla tego rozwiązania są rolety podtynkowe. Montuje się je przed oknem na elementach konstrukcyjnych ścian. Sposób montażu rolet trzeba już uwzględnić na etapie projektowania do mu bądź jego adaptacji. Jeszcze innym rozwiązaniem są rolety natynkowe. W tym przypadku skrzynka jest w pełni widoczna i umieszczona na zewnątrz budynku. Rolety montowane są na ścianie bądź we wnęce okiennej. 

You May Also Like

Do czego służy zaprawa budowlana?

Zaprawa murarska jest materiałem wykorzystywanym do scalania elementów, z których murowane są ściany budynków. Wśród różnych rodzajów zapraw dostępnych na rynku, bardzo dużą popularnością cieszy się zaprawa cementowa, która chętnie…
Zobacz więcej