Tragiczne spotkanie z niedźwiedziem w Alpach Włoskich

Total
0
Shares

Tragiczne spotkanie w Trentino (Włochy)

W kwietniu, 26-letni Andrea Papi został zaatakowany i zabity przez niedźwiedzia podczas joggingu w lesie w pobliżu wioski Caldes w regionie Trentino we Włoszech. To było pierwsze śmiertelne spotkanie z niedźwiedziem w zapisanej historii Włoch. Niedźwiedzica, znana jako “JJ4”, była już wcześniej zaangażowana w atak na ojca i syna w 2020 roku. Obie ofiary przeżyły. Po ataku na Papi, wydano nakaz zabicia niedźwiedzicy, ale został on zawieszony po apelu od organizacji na rzecz praw zwierząt.

Inne przypadki w Trentino

Według informacji z BBC, to był drugi atak niedźwiedzicy JJ4 i jeden z siedmiu ataków na ludzi w Trentino w ciągu ostatniej dekady. Inne niedźwiedzie zaatakowały również zwierzęta hodowlane.

Przyczyny ataków

Najczęstszą przyczyną ataków niedźwiedzi jest przypadkowe zaskoczenie ich przez ludzi. Biegacze są najbardziej narażeni na ataki, ponieważ są samotni, poruszają się szybko i nie wydają dźwięków.

You May Also Like

Czy w Alpach są niedźwiedzie?

Trentino w Włoskich Alpach W regionie Trentino w Włoskich Alpach niedźwiedzie były bliskie wyginięcia. Dzięki programom reintrodukcji i ochrony, populacja niedźwiedzi w tym regionie zaczęła się odradzać. Obecnie w Trentino…
Zobacz więcej