Atrapa kamery

Atrapa kamery- na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Total
0
Shares

Monitoring jest dziś bardzo popularnym rozwiązaniem wykorzystywanym do dozoru posesji oraz wnętrza pomieszczeń. Zapewnia właścicielowi nieruchomości poczucie bezpieczeństwa oraz stanowi środek prewencyjny w celu odstraszenia potencjalnego intruza przed bezprawnym wtargnięciem. System monitoringu to spory wydatek, dlatego wiele osób decyduje się na instalację atrapy kamery, która nie rejestruje obrazu. Osoby te uzupełniają atrapami właściwy monitoring lub bazują tylko na kamerach łudząco przypominających rzeczywiste urządzenia. Zanim zdecydujesz się na zakup atrapy kamery, weź pod uwagę kilka przydatnych wskazówek. Choć są to urządzenia niedrogie, nie kieruj się wyłącznie ceną. Zakupu dokonujesz w konkretnym celu- wzmocnienie bezpieczeństwa.

Atrapa kamery powinna być przede wszystkim realistyczna, a co za tym idzie, wykonana z dobrej jakości surowców. Najlepiej, by miała zainstalowany czujnik ruchu oraz światło LED. Taki sprzęt spowoduje, że osoba przyglądająca się jej, przekonana będzie, że jest nagrywana. Przy wyborze takiej kamery, należy wziąć pod uwagę miejsce jej instalacji, tj. przeznaczenie. Urządzenie zewnętrzne powinno być odporne na warunki atmosferyczne, kurz, czy uderzenie. Dobrze, gdy w zestawie znajdują się kołki i śruby montażowe.

Do zestawu dołączane są czasem specjalne naklejki, informujące o monitoringu na posesji. Zasilane może być bateriami, energią słoneczną lub do sieci. Oczywiście dużą popularnością cieszą się tańsze urządzenia na baterie alkaiczne lub ładowane akumulatorami. Powodzeniem cieszą się również nieco droższe, bezprzewodowe. Atrapa kopułkowej kamery spodoba się wielu użytkownikom, jednak pamiętać należy o jej realistycznym wyglądzie, czyli kilku szczegółach. Choćby przyciemniona szybka oraz dioda LED. Miejsce montażu powinno być widoczne. Innymi słowy, atrapę warto zainstalować tam, gdzie miałby być jej oryginał. Na koniec, pamiętajmy, że montaż kamer i ich atrap jest legalny w miejscach, których jesteśmy właścicielami. Jeśli ważne jest dla Ciebie zarówno bezpieczeństwo, jak i oszczędność, to będzie dobry wybór.

You May Also Like