oko

Opadające powieki. Jak skorygować ten problem?

Total
0
Shares

Opadające powieki mogą być jednym z objawów dystrofii mięśniowej albo objawem wskazującym na schorzenie dotykające wyłącznie drobnego mięśnia dźwigacza powiek. Mięsień ten nie jest w stanie utrzymać się we właściwej pozycji lub nie porusza się w optymalny sposób. Przyczyn tego stanu może być wiele, licząc od tych najpoważniejszych aż to takich, które stosunkowo łatwo można zniwelować za pomocą drobnego zabiegu medycyny estetycznej, jakim jest korekta powiek.

Niekomfortowe objawy opadających powiek

Opadające powieki mogą dotyczyć jednej lub obu powiek. Wyraźna różnica w wyglądzie oczu pozwala na skuteczne postawienie diagnozy. Jeżeli problem ten dotyczy obu oczu a ich ogląd nie daje pewności diagnozy, zaleca się dokonanie szeregu badań w celu wykluczenia lub potwierdzenia choroby mięśnia zawiadującego powieką. W skrajnych przypadkach opadające powieki mogą utrudniać widzenie a nawet całkowicie zakrywać źrenicę.

Gdy pacjent nie jest przekonany o konieczności konsultacji medycznej a opadanie powiek nie jest do tego bezpośrednim impulsem warto przyjrzeć się pozostałym objawem i zweryfikować ich obecność, są to: 

  • problemy z mruganiem
  • permanentne zmęczenie oczu
  • trudności w zamykaniu oka
  • istnienie zeza
  • łzawienie oczu 
  • podwójne widzenie

Chirurgiczna korekta powiek i leczenie niechirurgiczne 

Problem opadających powiek nie musi zostać wywołany bezpośrednim schorzeniem. Bardzo często wynika on z naturalnego osłabienia dźwigacza powiek następującego wraz z wiekiem pacjenta. W obu przypadkach sposobem na rozwiązanie problemu fizycznego dyskomfortu, ale i estetyki jest korekta powiekczyli zabieg blefaroplastyki oddziałujący na wszystkie przyczyny i objawy opadania powiek. 

Zabieg korekty powiek wykonuje chirurg plastyczny korzystając ze znieczulenia miejscowego. W trakcie zabiegu wycina się nadmiar skóry powiek oraz miejsca objęte przepukliną tkanki tłuszczowej, obecną bardzo często w przyśrodkowym kąciku oka. Po wycięciu nadmiaru tkanki chirurg zakłada szwy, które usuwa się w okresie 5-7 dni od daty zabiegu. Tyle też wynosi niezbędny okres rekonwalescencji, chociaż ostateczny efekt estetyczny korekty powiek będzie widoczny dopiero po ok. dwóch tygodniach. 

W niektórych przypadkach objawu opadania powiek można zastosować korektę powiek o charakterze niechirurgicznym, stosując ultradźwięki. Pobudzone nimi włókna kolagenowe przystępują do zwiększonej produkcji świeżych cząstek białkowych. Metoda ta jednak jest skuteczna tylko w wybranych przypadkach. 

W katalogu zabiegów korekty powiek funkcjonuje również zabieg na powiekę dolną, zdecydowanie bardziej skomplikowany. Oba przywracają estetykę oczu i twarzy, odmładzają optycznie i zwiększają komfort życia, czyli realizują skutecznie wszystkie funkcje medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. 

You May Also Like

Medycyna Estetyczna

Nie da się ukryć, że każdy z nas, a w szczególności kobiety, z przerażeniem wypatrują w lustrze pierwszej zmarszczki, czy też oglądają swoje ciała w poszukiwaniu rozstępów. Upływający czas dla…
Zobacz więcej