zmiany skórne od słońca

Oparzenia słoneczne mogą być groźne dla życia

Total
0
Shares

Sezon letni to z pewnością idealna okazja na to, aby zażyć trochę więcej słońca. Nikogo nie dziwią tłumy ludzi na plażach, którzy pragną zażyć słonecznych kąpieli. Niestety wiele ludzi zapomina, że opalanie, może być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Mowa tu oczywiście o różnych oparzeniach słonecznych. W łagodnej formie przyjmują one rumień znajdujący się na skórze, który mocno piecze. Z czasem przy silniejszych oparzeniach, mogą pojawić się pęcherze, oraz skóra zaczyna się łuszczyć. Wszystko przez to, że dana osoba jest wystawiona na silne działanie promieniowania ultrafioletowego, a źródłem tego wszystkiego jest naturalne słońce.

Poważne kłopoty opalania

Zazwyczaj po upływie 3 dni rumień ustępuje samoistnie, jednak w cięższych przypadkach, oparzenie może być na tyle poważne, że będzie wymagało dodatkowej interwencji medycznej. Zbyt długa ekspozycja na słońcu może również grozić poważnymi nowotworami skóry. To właśnie dlatego podczas opalania zaleca się stosowania dodatkowych kremów czy też innych środków nawilżających, dzięki czemu skóra jest o wiele lepiej chroniona. Oparzenia to nie jedyny problem zbyt długie przebywanie na słońcu może doprowadzić do udaru słonecznego. Jeśli poparzymy skórę, to szansa na wystąpienie takiego udaru jest o wiele większa. Warto zauważyć, że tego typu niebezpieczeństwo jest o wiele groźniejsze dla niemowląt lub osób w podeszłym wieku. W takich wypadkach odradza się korzystania z opalania. Inną zmianą zdrowotną mogącą być bezpośrednio przyczyną opalania są różnego rodzaju zmiany barwnikowe skóry.

Zmiany po opalaniu na skórze

To właśnie tak mogą powstać piegi oraz inne dziwne przebarwienia czy odbarwienia skóry. Przy wysokiej temperaturze skóra jest również narażona na szybszy proces starzenia, zwłaszcza jeśli jest ona poddawana promieniom słonecznym, przez wiele lat. Silne działanie promieni UV powoduje, że zmiany nowotworowe skóry pojawiają się i mogą stanowić zagrożenie życia. Czerniak to przede wszystkim jeden z najbardziej złośliwych nowotworów i musimy odpowiednio zabezpieczyć się, aby chronić się przed tak poważnym zagrożeniem.

You May Also Like

Medycyna Estetyczna

Nie da się ukryć, że każdy z nas, a w szczególności kobiety, z przerażeniem wypatrują w lustrze pierwszej zmarszczki, czy też oglądają swoje ciała w poszukiwaniu rozstępów. Upływający czas dla…
Zobacz więcej