tablet

Jak podłączyć telefon i tablet do monitora? Krótki poradnik dla każdego

Total
0
Shares

Urządzenia przenośne, takie jak telefony i tablety, są znakomitym rozwiązaniem poza domem. Kiedy jednak masz do wyboru oglądanie wybranych materiałów na małym ekranie lub większym monitorze z doskonałą rozdzielczością – wybór jest prosty. Jak podłączyć telefon i tablet do monitora? Przekonaj się!

Po co podłączać telefon lub tablet do komputera?

Po co w ogóle podłączać urządzenia mobilne do monitora? Dzięki połączeniu tych urządzeń możesz nie tylko oglądać wybrane materiały na większym ekranie – to także świetna opcja dla graczy, którzy po sparowaniu sprzętu będą mogli wykorzystać telefon lub tablet jako pad (kontroler) i cieszyć się fascynującą rozgrywką. Co więcej, taka opcja przydaje się wtedy, kiedy chcesz urządzić pokaz zdjęć dla bliskich lub kiedy nagrane materiały z treningu czy innej okoliczności chcesz odtworzyć na większym ekranie i nauczyć się nowego układu czy ćwiczeń. Możliwości jest wiele, jednak jak połączyć sprzęty? Sprawdź!

Połączenie przewodowe

Pierwszą opcją, na jaką możesz się zdecydować, jest połączenie przewodowe. Bardzo często wykorzystywanym sposobem jest podłączenie urządzenia przenośnego do monitora za pomocą kabla micro USB (standard MHL). Rozwiązanie to pozwala na szybki i sprawny przesył danych. Drugim sposobem jest zastosowanie złącza HDMI (w wersji micro lub mini), które często możesz spotkać w tabletach. Za pomocą powyższych złączy możesz spokojnie przesyłać zarówno obraz, jak i dźwięk.

Połączenie bezprzewodowe

Znacznie wygodniejszą opcją, w której nie ogranicza Cię długość kabli, jest połączenie bezprzewodowe. Aby jednak sparować urządzenia, najpierw upewnij się, że dany monitor ma wbudowany moduł Bluetooth. Dzięki temu połączenie przebiegnie szybko i sprawnie, a przesyłanie obrazu i dźwięku będzie na wysokim poziomie.

Zarówno poprzez połączenie przewodowe, jak i bezprzewodowe możesz również sparować ze sobą urządzenia mobilne z telewizorami. Te jednak mają często wbudowaną technologię Smart TV, która ułatwia to zadanie. 

INEA oferta, na którą warto postawić

W ofercie INEA dostępnych jest wiele usług, a jedną z nich jest telewizja online, w ramach której możesz cieszyć się ulubionymi filmami i serialami, gdzie tylko chcesz – w plenerze i w domu. Dokończenie odcinka ulubionego programu na większym ekranie?

INEA proponuje aplikację INEA Online TV, która wyposażona jest w opcję Miracast. Dzięki niej można łatwo sklonować obraz wyświetlany w smartfonie, na ekran telewizora lub monitora. Dlaczego warto postawić na INEA? Oferta tego dostawcy jest niezwykle rozbudowana.

Możesz korzystać nie tylko ze świetnej telewizji mobilnej, lecz także niezawodnego światłowodowego Internetu, telewizji światłowodowej oraz telefonii komórkowej w sieci 5G. Warto również zwrócić uwagę na usługi dodatkowe, takie jak Wi-Fi Premium, HBO, CANAL+ czy Pakiet Bezpieczeństwa INEA SAFE. A to wszystko na bardzo korzystnych warunkach, które samemu wyznaczasz.

You May Also Like