butelka filtrująca

Butelki filtrujące. Zyskaj łatwy dostęp do zdrowej i smacznej wody!

Total
0
Shares

Butelka filtrująca pozwoli Ci na dostęp do smacznej i czystej wody w dowolnym miejscu. Świetnie sprawdzi się podczas urlopu, na siłowni, uczelni i w pracy. Dodatkowo, dzięki niej wygenerujesz spore oszczędności, które będziesz mógł przeznaczyć na przyjemności. A to jeszcze nie wszystkie jej zalety!

Jakie korzyści daje butelka filtrująca?

Woda butelkowana kosztuje – w zależności od pojemności – ok. 2-3 złotych. Często dużo więcej musimy za nią zapłacić będąc na wakacjach, np. w turystycznym mieście i w obcej walucie. Koszt jednego litra wody kranowej wynosi tymczasem od ok. 1 do 3 groszy. Choć do tej kwoty należy doliczyć koszt zakupu butelki oraz wymiany filtrów i tak jest to opłacalne rozwiązanie. Filtr kosztuje ok. 15 zł i wystarcza na przefiltrowanie 150 litrów wody co sprawia, że jej litr kosztuje ok. 10 groszy! Zakupiona butelka służy zaś kilka lat.

Butelka filtrująca to też świetna alternatywa dla wody butelkowanej ze względu na dużo mniejszą ilość generowanego plastiku. Ponadto, opakowania z plastiku często zawierają szkodliwy dla zdrowia bisfenol A, którego nie zawierają butelki do wielokrotnego użytku. Przechodzą one bowiem szereg badań, dzięki którym dopuszczone są do wielokrotnego kontaktu z żywnością.

Filtry zawarte w butelce oczyszczają ponadto wodę z ewentualnych zanieczyszczeń mechanicznych, a dzięki temu, że powierzchnia filtra ma ładunek dodatni i przyciąga jony ujemne – także ze związków fluoru i arsenu. Filtr jednocześnie pozwala pozostawić w wodzie cenne dla organizmu mikroskładniki takie jak magnez czy wapń. Zniwelowanie zapachu i smaku chloru wpływa pozytywnie na jej smak oraz zapach.

Butelki z filtrem są poręczne i wygodne w użyciu. Zamiast kupować wodę – wystarczy napełnić ją wodą z kranu!

Jaką butelkę filtrującą wybrać? Jak ją właściwie użytkować?

Przy zakupie butelki z filtrem nie warto zdawać się na przypadek. Warto sięgać po atestowane produkty sprawdzonych marek. Kupno butelki z niepewnego źródła może skutkować tym, że będzie ona przeciekała lub odbiegała od przyjętych, europejskich standardów pod względem wykorzystanego materiału. Przy zakupie można wybrać zarówno jej kolor, jak i pojemności dzięki czemu będzie dokładnie odpowiadała naszym potrzebom.

Po zakupie istotne jest właściwe jej użytkowanie – zgodnie z zaleceniami producenta. Należy sprawdzić częstotliwość wymiany filtra, a także to, jak myć butelkę i jak długo woda może w niej stać. W zaniedbanej butelce mogą rozwijać się szkodliwe dla zdrowia drobnoustroje.

Butelka filtrująca to duża wygoda. Dzięki niej nie musisz dźwigać ciężkich zgrzewek wody ze sklepu. Świetnie nadaje się na siłownię lub do pracy, gdzie możesz wielokrotnie ją napełniać! Duży wybór butelek filtrujących znajdziesz na dafi.pl/butelki-filtrujace.

You May Also Like

Jak pić więcej wody?

Niektórzy z nas totalnie nie przepadają za wodą i trudno się temu dziwić. Producenci na każdym kroku kuszą nas coraz to ciekawszymi i bardziej zróżnicowanymi napojami i soczkami, dlatego też…
View Post