Jak radzić sobie z wypadającymi włosami?

Total
0
Shares

Łysienie dotyka aż 50% mężczyzn poniżej 50 roku życia i ponad 70% powyżej 50 roku życia. Trzeba przyznać, że przerzedzające się włosy mogą być przyczyną wielu kompleksów i bardzo obniżać samoocenę. Czy jednak można odzyskać ponownie gęstość włosów? Na jaką pielęgnację warto postawić?

Przyczyny łysienia u mężczyzn?

Przyczyny przerzedzania włosów u mężczyzn mogą być różne i niejako od rodzaju przyczyny zależy to, czy można ponownie odzyskać gęstą fryzurę, czy raczej trzeba się pogodzić z łysieniem. Nadmierne wypadanie włosów spowodowane jest wysokim stężeniem testosteronu, co określa się mianem łysienia androgenicznego. I w takim przypadku niestety trzeba się pogodzić z tym, że włosy będą wypadać. Jeżeli natomiast doszło do niego na skutek niewłaściwej pielęgnacji, zbyt częstej i mocnej stylizacji bądź diety ubogiej w wartości odżywcze, to mamy dla Was dobrą wiadomość – tak znowu będziecie mogli cieszyć się mocnymi włosami, ale pod warunkiem, że zadbacie o siebie. Włosy mogą wypadać również na skutek stresu i również z tym problemem można sobie poradzić pod warunkiem, że wprowadzicie profilaktykę antystresową.

Jak dbać o włosy i czego unikać?

O włosy trzeba dbać. Przede wszystkim należy zrezygnować z ciężkich kosmetyków, które je oblepiają i uszkadzają ich strukturę. Jeżeli zdarza się Wam często stylizować włosy, to wcześniej stosujcie kosmetyki termoochronne i silnie nawilżające. Natomiast starajcie się ograniczać używanie lakierów czy żelów, a także brylantyny. Na strukturę włosa negatywnie wpływa także wosk. Codzienna pielęgnacja powinna obejmować mycie włosów i nakładanie na nie odżywki, a co drugi dzień maski. Tutaj znaczenie ma także sam skład kosmetyków. Produkty należy wybierać świadomie. Nie powinny mieć w składzie SLS czy SLES, a także silikonów. Wszystkie one osłabiają włosy i mogą powodować ich wypadanie. Warto natomiast sięgnąć po kosmetyki, które zawierają  kreatynę. Pomaga ona odbudować strukturę włosa, a także doskonale go wzmacnia zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz. Włosy stają się odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też są dobrze zabezpieczone przed promieniowaniem UV czy uszkodzeniami termicznymi. Sięgnijcie jeszcze po kosmetyki z ceramidami, które uzupełniają ubytki i odżywiają włosy od nasady aż po końce, sprawiając przy tym, że ich porowatość się zmniejsza. W składzie wartościowych kosmetyków nie powinno zabraknąć ekstraktu z korzenia imbiru, który tworzy na pasmach swoisty płaszcz ochronny. Chroni włosy przez uszkodzeniami, ale i zmiennymi warunkami atmosferycznymi czy nawet promieniowaniem UV. Raz w tygodniu należy jeszcze wykonać olejowanie i to nawet w sytuacji, gdy Wasze włosy są krótkie. Najlepiej wybrać olejek rycynowy, który nakładamy na włosy i skórę głowy, a po godzinie go zmywamy i myjemy włosy.

Dieta dobra na włosy

Oczywiście ważna jest także dieta. Powinna być ona zbilansowana i odżywcza. Całkowicie trzeba wyeliminować produkty typu fast food czy inne przetworzone jedzenie. Należy natomiast wprowadzić dużą ilość świeżych warzyw, a także ryby morskie i produkty pełnoziarniste. Aminokwasy odpowiedzialne są za budowę skóry i ich zbyt mała ilość w diecie może prowadzić do wypadania włosów, stąd w jadłospisie tak dużą rolę odgrywa chude mięso i nabiał. W profilaktyce antystresowej należy natomiast wykorzystać aktywność fizyczną. Już 20 minut dziennie sprawia, że poczujecie różnicę.

artykuł sponsorowany

You May Also Like