leasing

Leasing samochodów osobowych – jak obliczyć wysokość raty?

Total
0
Shares

Leasing jest bardzo popularną formą nabywania samochodów osobowych. Współcześnie możemy także z powodzeniem wziąć w leasingu specjalistyczne maszyny, komputery, a nawet wybrane nieruchomości. Jednak zwykle, zanim zdecydujemy się na leasing, chcemy najpierw dokładnie wiedzieć, jaka będzie wysokość wkładu własnego oraz comiesięcznej raty. W tym celu warto skorzystać z praktycznego kalkulatora leasingu.

Oblicz ratę leasingu krok po kroku

Dobrze zaprojektowany kalkulator leasingu umożliwi nam szybkie i wygodne obliczenie raty interesującego nas pojazdu. Wystarczy tylko wybrać właściwą kategorię oraz podać przybliżoną cenę danego samochodu i jego rok produkcji. Następnie musimy określić wysokość wkładu własnego, który powinien oscylować w okolicach 23% wartości auta. Kolejnym krokiem będzie wskazanie, na jaki okres chcemy wziąć leasing oraz podanie kwoty ewentualnego wykupu. Na koniec należy wypełnić krótki formularz z danymi osobowymi takimi jak numer telefonu, czy adres e-mail, a także trzeba wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych. W efekcie otrzymamy wstępną kalkulację raty leasingowej oraz będziemy mogli porównać ciekawe oferty leasingowe z co najmniej kilku firm.

Zalety korzystania z kalkulatora leasingu

Korzystanie z internetowego kalkulatora leasingu ma wiele zalet. Przede wszystkim taki kalkulator pozwoli nam na zapoznanie się z aktualną ofertą leasingową wielu renomowanych firm i to bez wychodzenia z domu. Ponadto uzyskane w ten sposób dane pomogą nam dokonać optymalnego wyboru w ciągu dosłownie kilkunastu minut. Poza tym kalkulator leasingu jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze, dzięki czemu szybko obliczymy wysokość raty i otrzymamy kompleksową informację zwrotną dotyczącą wybranych przez nas parametrów. Używanie nowoczesnego kalkulatora leasingu wiąże się także z dużą oszczędnością czasu oraz możliwością znalezienia najatrakcyjniejszych ofert na rynku.

Co ważne dzięki kalkulatorowi leasingu zyskamy dostęp do niemal wszystkich najważniejszych towarzystw leasingowych i będziemy mogli z łatwością porównać oferowane przez nie warunki. Jest to zatem idealna opcja dla przedsiębiorców, którzy nie mają czasu na żmudne poszukiwania i chcą szybko znaleźć najlepszą możliwą dla siebie ofertę.

You May Also Like
franczyza

Franczyza – oferty na rok 2023

Jaka franczyza może się opłacać w 2023 roku? Co warto wiedzieć? Jak zacząć? Co jest potrzebne, aby rozpocząć przygodę z biznesem franczyzowym? Co warto wiedzieć o samej franczyzie? Czym właściwie…
Zobacz więcej