Liposukcja kawitacyjna

Liposukcja kawitacyjna — co to takiego?

Total
0
Shares

Liposukcja kawitacyjna w ciągu ostatnich lat zyskała sobie mnóstwo zwolenników. Na wykonanie tego zabiegu decyduje się wiele osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Co czyni ten zabieg tak popularnym i na czym on właściwie polega? Jakie rezultaty można uzyskać po poddaniu się liposukcji kawitacyjnej? O czym należy pamiętać, wprowadzając ten zabieg do oferty salonu kosmetycznego? Podpowiadamy!

Czym jest liposukcja kawitacyjna?

„Liposukcja” to termin słusznie kojarzony z zabiegami mającymi na celu redukcję tkanki tłuszczowej. Często używany jest w odniesieniu do starszej, iniekcyjnej metody zabiegowej, jednak współcześnie dotyczy on także innych, mniej inwazyjnych technik pozbywania się nadmiaru tłuszczu. Przykładem drugiego z tych zabiegów jest właśnie liposukcja kawitacyjna. Do jej przeprowadzenia nie używa się skalpela, zamiast tego wykorzystuje się nowowczesne urządzenia emitujące fale ultradźwiękowe.

Zabieg liposukcji kawitacyjnej jest prosty i szybki. Polega on na przykładaniu do ciała pacjenta głowicy zabiegowej, której zadaniem jest emisja ultradźwięków. W ten sposób dochodzi do kontrolowanego uszkadzania komórek tłuszczowych, które zaczynają kurczyć się i zanikać, będąc wydalane z organizmu na skutek naturalnych procesów przemiany materii. Urządzenia do liposukcji kawitacyjnej są wyposażone także w moduł umożliwiający pogrzanie tkanek, co przyspiesza metabolizm i zwiększa efektywność zabiegu. 

Liposukcja kawitacyjna — wskazania do zabiegu i rezultaty

Liposukcja kawitacyjna to prosty, bezoperacyjny i nieinwazyjny sposób na zredukowanie tkanki tłuszczowej w różnych obszarach ciała i wymodelowanie sylwetki. Można wykonywać ją na brzuchu, biodrach, ramionach, nogach, a także piersiach (na przykład w przypadku ginekomastii u mężczyzn). Na zabieg ten często decydują się osoby chcące osiągać lepiej widoczne efekty walki z nadwagą i otyłością. Należy jednak pamiętać, że sam zabieg nie może być alternatywą dla zbilansowanej diety i aktywnego stylu życia.

Zabiegu nie powinny wykonywać osoby zmagające się z wieloma chorobami, do których zaliczyć można na przykład choroby narządów wewnętrznych, nowotworowe czy skórne. Liposukcja kawitacyjna nie jest również odpowiednia dla osób przyjmujących leki hormonalne, narzekających na słabą krzepliwość krwi lub niewydolność krążenia, a także dla kobiet w ciąży.

Urządzenia do liposukcji kawitacyjnej — jak wybrać odpowiedni model?

Gabinety kosmetyczne chcące wprowadzić do swojej oferty liposukcję kawitacyjną stoją przed trudnym wyborem urządzenia zabiegowego. Podczas jego dobierania warto zwrócić szczególną uwagę na pochodzenie sprzętu i jego zgodność z deklaracją CE. Istotną kwestią są także jego cechy oraz okres gwarancji. Wartościowe urządzenia wyróżniają się obecnością praktycznych opcji regulacji parametrów pracy, na przykład zakresu ultradźwięków oraz mocy sprzętu. Warto zwrócić uwagę także na dostępne funkcjonalności — niektóre sprzęty pozwalają także na połączenie liposukcji kawitacyjnej z zabiegami uzupełniającymi, na przykład dermomasażem.

You May Also Like