Zalety markizy tarasowej

Czym różni się markiza balkonowa od tarasowej?

Total
0
Shares

Markiza to obok pergoli popularny sposób ochrony przed silnym nasłonecznieniem. Pozwala na relaks na świeżym powietrzu bez ryzyka szkodliwego wpływu długotrwałego działania promieni słonecznych. Zabezpiecza również przed dostaniem się słońca do domu. W zależności od zastosowania markizy dzielą się na balkonowe i tarasowe.

Markiza tarasowa

Markizy tarasowe zapewniają komfort i są doskonałym rozwiązaniem na zadaszenia tarasów. Oprócz wyjątkowego i nowoczesnego wyglądu markiza chroni również przed promieniowaniem UV. 

Podstawa markizy tarasowej wykonana jest z aluminiowej ramy i przegubowych ramion, co zapewnia jej stabilność i trwałość. Markiza tarasowa https://www.roletyalu.pl/oferta/markizy/markizy-tarasowe może być obsługiwana na dwa sposoby: tradycyjnie za pomocą korby lub nowoczesnym silnikiem, następnie nazywana jest markizą tarasową z napędem, co zapewnia dwukrotnie większy komfort. Sterowanie poziome za pomocą pilota lub nadajnika ściennego znacznie ułatwia zwijanie i rozwijanie tkaniny. 

Zadaszenie tarasu

Ze względu na budowę rozróżniamy kilka typów markiz tarasowych:

  • Markiza tarasowa z półkasetą to produkt z małym aluminiowym daszkiem, pod którym ukryty jest materiał poszycia markizy. Dzięki temu markizy z rolkami kasetowymi są dobrze zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Największą zaletą tego typu produktu jest również przystępny cennik zakupu, ponieważ cena markizy w półkasecie jest zdecydowanie niższa niż w kasecie pełnej. 
  • Markiza balkonowa z kasetą pełną to rodzaj zadaszenia, w którym zarówno tkanina jak i konstrukcja  jest całkowicie schowana w kasecie. Dzięki temu materiały zastosowane na dachu są dobrze zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Markiza w kasecie zapewnia wysoką estetykę i komfort użytkowania. Jedynym znaczącym minusem jest cennik zakupu. Markiza z pełnym pudełkiem będzie kosztować więcej niż produkt bez pudła i półosłony.
  • Markiza tarasowa bez kasety jak sama nazwa wskazuje, nie ma dodatkowej przesłony do ukrycia materiału pokrycia. Zadaszenia z tkaniny zwykle pozostają otwarte przez całe lato. Jednak materiał musi zostać zdjęty przed nadejściem zimy. Na ścianie pozostają wtedy tylko metalowe wsporniki. Największym atutem tego rozwiązania jest atrakcyjna cena.

Markiza balkonowa, skuteczna osłona w domu i bloku.

Zadaszenie balkonu również ma ogromne znaczenie dla komfortu jego użytkowania. Odpowiednie zadaszenie balkonu w bloku pozwoli cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu, niezależnie od warunków atmosferycznych. Aby zabudowa balkonu jak najlepiej spełniała swoją funkcję i służyła Ci przez długie lata, należy dokonać ostrożnego wyboru.

Nowoczesne zadaszenia balkonów w formie markiz są nie tylko eleganckie, ale również bardzo funkcjonalne. Markizy są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu można je łatwo dopasować zarówno do dużych balkonów i tarasów, jak i mniejszych. Nowoczesne modele są doskonale chronione przed słońcem i deszczem. 

Markizę balkonową można również wykorzystać do zasłonięcia tarasu i okien w ekspozycji południowej silnym nasłonecznieniem.  Wiele z modeli posiada specjalny wbudowany czujnik wiatru, który umożliwia zwijanie markizy w przypadku silnych podmuchów. Markiza może być również wyposażona w czujnik nasłonecznienia.  

Czym zasłonić balkon?

Jakie cechy powinna mieć idealna markiza?

Zarówno markizy na balkony, jak i na tarasy powinny być wykonane z trwałych materiałów. Dzięki temu produkt cechuje wysoka jakość i trwałość, a jego materiał nie blaknie po pierwszym lecie. Dlatego opłaca się wybierać tylko produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów. Najpopularniejsze markizy wykonane są z materiału poliestrowego. Zwróćmy uwagę na jego grubość i oznaczenia filtra UV.

Poszycie markizy powinno być wykonane z materiału wysoce odpornego na zanieczyszczenia. Konserwacja markizy nie jest wymagana, a jej pielęgnacja polega jedynie na czyszczeniu. Markizę można czyścić myjką ciśnieniową lub przy pomocy wody i delikatnej szmatki. Najważniejszą rzeczą po tym zabiegu jest doprowadzenie markizy do całkowitego wyschnięcia, aby materiał nie spleśniał. Inwestycja w wysokiej jakości markizę wykonaną z wytrzymałego poliestru lub akrylu gwarantuje, że materiał nie wyblaknie ani nie pogorszy się nawet po latach użytkowania.

You May Also Like

Do czego służy zaprawa budowlana?

Zaprawa murarska jest materiałem wykorzystywanym do scalania elementów, z których murowane są ściany budynków. Wśród różnych rodzajów zapraw dostępnych na rynku, bardzo dużą popularnością cieszy się zaprawa cementowa, która chętnie…
Zobacz więcej