Poddasze ze skosami – jak je wykorzystać?

Total
0
Shares

Garderoba na poddaszu? Jesteśmy na tak!

Poddasze to ta część domu, którą często pomijamy, ponieważ nie mamy pomysłu jak zagospodarować tą stosunkowo trudną do urządzenia część domu. Przeważnie przeznaczamy je więc na strych, na którym lądują wszelkiego rodzaju „przydasie”, czyli rzeczy, na które nie mamy miejsca w mieszkaniu, a jednocześnie nie chcemy się ich pozbywać, bo… mogą się przydać. Szczególnie problematyczne wydają się poddasza ze skosami o naprawdę dużym kątem nachylenia – ale i one są pomieszczeniami, które można sprytnie zaaranżować. Jak to zrobić? Jakie pomieszczenia możesz urządzić na poddaszu? Mamy dla ciebie kilka ciekawych propozycji!

Wszystko zależy od tego, jak duża będzie przestrzeń użytkowa. Jeżeli skosy będą naprawdę duże, warto rozważyć zagospodarowanie przestrzeni pod dachem szafami na wymiar – dzięki temu zyskasz marzenie niejednej kobiety, czyli… przestronną garderobę.

Przytulny kącik mola książkowego

Jeśli jednak skosy nie są aż takim utrudnieniem i pozostawiają sporo miejsca do wygodnego poruszania się, możesz urządzić sobie na poddaszu np. domową czytelnię. Odpowiednio zaprojektowana, stanie się niezwykle klimatycznym miejscem, w którym będziesz mógł oddawać się lekturze ulubionych książek z dala od rozmów i hałasów dobiegających z niższych pięter – w końcu poddasze jest chyba najbardziej zaciszną częścią domu.

Zaciszne miejsce do pracy

Ta nietypowa przestrzeń może sprawdzić się doskonale jako… domowe biuro. Aby stworzyć sobie komfortowe warunki do pracy, nie potrzeba wiele: wygodne meble, dobre światło, cisza i spokój. Wszystko to, przy odpowiednim zaplanowaniu, możesz znaleźć właśnie na twoim poddaszu!

Sypialnia z widokiem na gwiazdy

Ciekawym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni na poddaszu jest urządzenie tam sypialni – dla siebie lub dla twoich gości. Nie da się ukryć, że łóżko umieszczone pod deskami stropowymi ma swój niepowtarzalny klimat. Jest to też najlepsze miejsce do obserwowania nocnego nieba… no, może oprócz leżenia bezpośrednio na dachu.

Możliwości urządzenia poddasza jest naprawdę wiele. Zachęcamy cię do tego, abyś nie rezygnował z wykorzystania zalet, jakie niezaprzeczalnie ma to najwyższe piętro w domu. Wiemy, że zagospodarowanie tej nietypowej przestrzeni może być swego rodzaju wyzwaniem, jednak patrząc na przykładowe aranżacje różnych poddaszy, jesteśmy pewni, że jest to gra warta świeczki!

Artykuł powstal przy współpracy z https://jarstol.eu

You May Also Like

Do czego służy zaprawa budowlana?

Zaprawa murarska jest materiałem wykorzystywanym do scalania elementów, z których murowane są ściany budynków. Wśród różnych rodzajów zapraw dostępnych na rynku, bardzo dużą popularnością cieszy się zaprawa cementowa, która chętnie…
Zobacz więcej